UK Regional Representatives

  • Channel Islands:
  • John Triggs
  • East (Essex, Suffolk, Hertfordshire, Norfolk):
  • Kenneth Burr, Larry Lewendon, Alan Moorcroft
  • East Midlands (Bedfordshire, Cambridgeshire, Northamptonshire):
  • William Gibb, Richard Husband, John Spencer
  • London and Surrey:
  • John Ray, Brian Sole,
  • North (Cumbria, Durham, Northumberland, Yorkshire):
  • Barry Burns, Veronica Matthews, Yvonne Wheatley, Graham Winters
  • North Midlands (Derbyshire, Nottinghamshire, Leicestershire, Rutland, Lincolnshire):
  • John Jackson, Philip Robinson, Michael Siverns, Greg Spring
  • North West (Cheshire, Lancashire, Merseyside):
  • Martin Davies, Colin Hoffman, Mike Roberts, Nicholas Rolfe
  • Northern Ireland:
  • Jonathan Perrott
  • Scotland:
  • Stewart Gardiner, David Kindley, Charles Sherman
  • South East (Kent and Sussex):
  • Anthony Bosworth, Michael Farrant, Nigel Gooch
  • South West (Cornwall, Devon, Somerset):
  • Bob Medland, Ian Pinwill, Andrew Telfer Brunton
  • Thames Valley (Berkshire, Buckinghamshire, Oxfordshire, Gloucestershire):
  • John Davies, Dane Garrod, Patrick Reid, Maurice Taylor
  • Wales and Herefordshire:
  • Janet Nelson, Nick Nelson
  • Wessex (Dorset, Hampshire, Isle of Wight, Wiltshire):
  • Julian Jones, Paul Latham-Warde, Robin Pizer
  • West Midlands (Birmingham, Staffordshire, Warwickshire, Worcestershire, Shropshire):
  • Gerald Marriner, Steven Harrison

Overseas Representatives

  • Argentina: Andrés Schlichter
  • Australia: Malcolm Groom (Tasmania), Phillip Levine (Queensland), Geoffrey Lewis (NSW), John Shawley (Victoria), Raymond Todd RDP (Western)
  • Austria: Wolfgang Weigel
  • Belgium: Claude Delbeke RDP, Patrick Maselis RDP
  • Brazil: Reinaldo Macedo
  • Canada: Ingo Nessel (Eastern Canada), Peter Newroth (Western Canada), Charles Verge (‘Representative at large’)
  • Chile: Thomas Kannegiesser
  • China: Andrew Cheung (Hong Kong), Anna Lee (Hong Kong), Jia Wei Liu, Danny Wong
  • Costa Rica: Enrique Bialikamien
  • Cyprus: Akis Christou
  • Czech Republic: Vit Vaniček
  • Denmark: Per Friis Mortensen, Lars Peter Svendsen
  • Finland: Ari Muhonen
  • France: Serge Kahn, Robert Marion
  • Germany: Elmar Dorr, Ute Dorr, Ralph Ebner, Wolf Hess, Dieter Michelson
  • Gibraltar: Richard Garcia
  • Greece: Kyriakos Papathanassiou
  • Hungary: Denés Czirók
  • India: Markand Dave, Kapil Gogri, Ramu Srinivasa
  • Ireland: Patrick Casey
  • Israel: Mordecai Kremener
  • Italy: Giancarlo Morolli RDP, Mario Mentaschi
  • Japan: Koichi Sato RDP
  • Luxembourg: Josef Wolff RDP
  • Malaysia: currently vacant
  • Netherlands: Gerard van Welie
  • New Zealand: Robin Gwynn RDP, Barry Scott
  • Norway: Kjell Åge Johansen, Hallvard Slettebø
  • Pakistan: Iqbal Nanjee
  • Peru: Henry Marquez
  • Poland: Julian Auleytner
  • Portugal: Luis Frazão RDP
  • Russian Federation: Alexander Ilyushin RDP
  • Saudi Arabia and Gulf States: Tarik Alireza
  • Singapore: Seow Chuan Koh RDP, Vincent Ong
  • Slovenia: Peter Suhadolc
  • South Africa: Patrick Flanagan
  • South Korea: Chang Hwam Kim
  • Spain: Fernando Aranaz, Eduardo Escalada-Goicoechea
  • Sweden: Jan Berg
  • Switzerland: Kurt Kimmel RDP, Robert Wightman
  • Chinese Taipei: Michael Lin (Taiwan)
  • Thailand: Charnchai Karnasuta
  • Turkey: Atadan Tunaci
  • UAE: currently vacant
  • U.S.A.: Eddie Bridges (Northeast), Cheryl Ganz (North Central), James Gough RDP (Southwest), Alex Haimann (‘Representative at large’), Liz Hisey (Southeast), Peter McCann RDP (Central East), Robert Odenweller RDP (Northeast), Chris Palermo (Central West), Stephen Schumann RDP (Northwest & Central West)